Vincenzo Montella: Sahada farklı duran bir Türkiye olacak

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 Elemeleri’nde Hırvatistan’a karşı oynayacağımız maç öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yarın akşam 21.45’te başlayacak maça ev sahipliği yapacak Opus Arena’da basının karşısına geçen İtalyan teknik adam, oyuncularına güvendiğini belirtti.

Montella, “Zorlu bir başlangıç gibi gözükse de ben oyuncularıma güveniyorum. Bizim kaliteli oyuncularımız var. Burada milli gururumuzu ve isteğimizi sahaya yansıtacağız. Biraz kısa bir süremiz olsa da oyuncularımıza sahada görmek istediklerimizi anlattım. Öyle bir Türkiye göstereceğiz ki; geçmişe nazaran daha farklı işler yapan ve sahada daha farklı duran bir Türkiye olacak” ifadelerini kullandı.

Milli Takım’ın başında olduğu için çok mutlu olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Türkiye ve İtalya, tarihsel olarak dünyanın en büyük tarihine sahip ülkesi son bin yıla baktığınızda. Kültürel olarak da birbirine yakın ülkeler. İtalyan olarak tabii ki mutluyum ancak Türk Milli Takımı’nın başında olduğum için de çok çok mutluyum” yorumunu yaptı.

Eksik oyunculara da değinen teknik patron, “”Çok önemli eksiklerimiz var gibi gözükse de bu eksiklerimizi kapatabilecek oyuncularımız var. Arda Güler ve Mert Günok önemli eksikler ama ben her zaman elimde olan oyuncular ile planlama yaparım. Elimizdeki oyuncularla bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx