Nehirde ölü bulunan kadının kimliği yıllar sonra belli oldu

1992 yılında Belçika’nın Antwerp kentindeki bir nehirde cansız bedeni bulunan ve yetkililerin kimliğini tespit edemediği genç kadının kim olduğu yıllar sonra tespit edilebildi.

1992 yılında cansız bedeni nehirde sürüklenirken bulunan kadının isminin Rita Roberts olduğu anlaşıldı. Interpol ve Belçika polisinin soruşturması devam ederken, İngiliz vatandaşı olduğu tespit edilen kadının bir yakınının genç kadını tespit ettiği belirtildi.

Genç kadının cansız bedeni nehirde bulunmuştu.

Kadının sol kolunda bir kalp dövmesi olduğu ve içinde de “R’Nick” yazdığı belirtildi. Genç kadının akrabasının Roberts’ı dövmesinden tanıdığı belirtildi.

Galler’in başkenti Cardiff’ten Antwerp’e taşınan kadının ailesiyle iletişimi kısa bir süre sonra kesilmişti. Belçika, Hollanda ve Alman polislerinin ortak çalışmasının devam ettiği belirtilirken kadının katilini bulmak için soruşturmanın derinleştirildiği de kayıtlara geçti.

Yıllar önce öldürülen kadının ailesi, “Bu haber şoke edici ve kalp kırıcı. Bizim tutkulu, özgür ruhlu ve sevecen kardeşimiz vahşi bir şekilde bizden alındı. Acımızı anlatacak bir kelime yok. Bizim için çok zor bir süreç olsa da sonunda Rita’ya ne olduğunu anlayabildiğimiz için çok minnettarız” açıklaması yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx