Bu Basit Hata Çamaşır Makinenizi Öldürüyor! Bu Pahalılıkta Yeni Makine Almak İstemiyorsanız Yapmayın!

Çamaşır makinesi, birçok insanı el yıkama yükünden kurtaran mükemmel araçlardan biridir. Çamaşır makinesi hem emek gücünü azaltır hem zamandan tasarruf eder hem de kıyafetleri tertemiz bir şekilde yıkar. Bu nedenle çamaşır makinesinin uzun ömürlü olması önem taşır.

Çamaşır makinesi kolaylık sağladığı kadar, bilinçsizce onların ömrünü ve verimliliğini azaltacak yaygın hataları ne yazık ki yapıyoruz. Bu hatalardan hemen vazgeçerek makinenizin uzun ömürlü olmasını sağlayın. Peki, nedir o hatalar?

ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÇALIŞTIRIRKEN SAKIN BUNLARI YAPMAYIN

Çamaşır makinesi kullanırken yapılan en büyük hata, aşırı yükleme yapmaktır. Motora fazladan yük biner ve zamanla yıpranmasına neden olur. Makinenin aşırı doldurulması, çamaşırların köpüklü suda serbestçe dolaşmasını engeller.

Aşırı yükleme, kıyafetlerinizi eskisi kadar temiz tutmayacağı için çamaşır makinesinin verimliliğini azaltır. Çamaşır makinesi kullanırken yapılan bir diğer hata ise çok fazla deterjan kullanmaktır. Daha fazla deterjan, daha fazla köpük oluşmasına ve makinenin taşmasına neden olur.

Ancak tam olarak durulanmayan fazla köpükler hem çamaşırlarınızı kirletir hem de makinenizde birikmelere neden olur. Çamaşır makinesini kullanırken yapılan bir diğer hata ise çamaşırlar yıkandıktan sonra içinde bekletmektir. Nem ve küf oluşumu, makineye zarar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx