Xiaomi kullanıcıları tedirgin! Redmi modeli kadının ölümüne yol açtı!

Akıllı telefonların patlama haberlerini sık sık duymamıza rağmen, bugüne kadar patlamaların ölümle sonuçlanması nadir görülen bir olaydır. Genelde bu tip haberler, “akıllı telefonu patladı, neye uğradığını şaşırdı” şeklinde devam etse de, Hindistan’dan gelen haber maalesef bu şekilde sonuçlanmadı.

Bir YouTuber tarafından haber yapılan ve kısa süre içerisinde dalga dalga yayılarak dünyanın dört bir tarafında paylaşılan bir bilgiye göre, Hindistan’da yaşayan bir kadın gece yatarken yastığının altına koyduğu Xiaomi Redmi 6A modelinin patlaması sonucunda hayatını kaybetti. İlk başta YouTuber’ın birkaç fotoğraf paylaşmasına rağmen gerçekliği sorgulanan olay, Xiaomi’nin devreye girmesi ve konunun araştırıldığını duyurmasıyla birlikte netlik kazanmış oldu.

Xiaomi kullanıcıları tedirgin! Redmi modeli kadının ölümüne yol açtı!

Bununla birlikte henüz araştırmalar çok yeni ve Redmi 6A modelinin neden patladığına yönelik şu an için yapılmış bir tespit bulunmuyor. Peki telefon neden patlamış olabilir? Xiaomi için en kötü senaryo, telefonun kronik bir problemi olması olacaktır. Ancak bu düşük bir ihtimal. Diğer ihtimallere baktığımız zamansa, bataryanın orijinal olmaması, telefonun ve tabi bataryanın kazadan kısa bir süre önce hasar almış olması, cihazın dış etmenler yüzünden fazlaca ısıya maruz kalmış olması seçenekler ihtimal dahilinde.

Sonuç olarak telefonun neden patladığı son derece önemli. Bu sorunun yanıtını ise hem Hindistanlı yetkililerin hem de Xiaomi’nin çalışmaları sonucunda anlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.