Terra’nın kurucusu için tutuklama buyruğu

Bloomberg’te yer alan haberine nazaran sermaye piyasası kurallarını ihlal etmekle suçlanan Do Kwon ve Terraform Labs’ın birkaç çalışanı için tutuklama kararı çıktı. 

Terra projesinin çökmesi sonrası Güney Kore tarafından başlatılan soruşturmada projeyle irtibatlı olan çalışanlara Haziran ayında yurt dışı yasağı getirilmişti. Temmuz ayında ise Güney Kore güvenlik güçleri, soruşturmalarını sürdürerek mahallî kripto para borsaları da dahil olmak üzere Terraform Labs ile temaslı işletmelere baskın düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde Terra çöküşüyle ilgili birinci ayrıntılı röportajını veren Do Kwon, platformun sabit kripto parası UST’nin bir dolandırıcılık faaliyeti olduğu görüşünü reddetti ve ani çöküşüne kadar maksadına uygun formda çalıştığına vurgu yaptı.

Röportaj esnasında Do Kwon, kendisine yönetilen suçlamalara karşın kripto sanayisinde çalışmaya devam edeceğini kelamlarına eklemişti. Do Kwon’un şu an Singapur’da ikamet ettiği biliniyor. Son gelişmeyi birinci gündeme getiren Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo, Güney Kore savcılarının Do Kwon’un ülkeye getirilip tutuklanması için Interpol ile birlikte çalıştığını söyledi.

LUNA, 2 dolar seviyelerinden 7,5 dolara kadar yükseldikten sonra yeni haftaya düzeltmeyle başladı. Dün ise ABD Enflasyonu tesiriyle düşüşe geçen piyasada 4 dolar düzeyinde süreç gören kripto para, son gelişmeyle birlikte piyasa genelinden daha sert düşüşler görmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.