Stranger Things yaratıcılarından dizinin final dönemiyle ilgili yeni açıklama geldi

Netflix’in fenomen dizisi Stranger Things’in dördüncü döneminin ikinci kısmı yayınlanmaya yeni başlamışken dizinin yaratıcılarından final dönemiyle ilgili de açıklamalar geldi.

Netflix’in tanınan dizisi Stranger Things, pandeminin de tesiriyle verdiği uzun ortadan sonra iki kısım olarak yayınlandı. Dizinin yaratıcılarından Matt Duffer ve Ross Duffer daha evvel dizinin nihayet beşinci dönemde hayranlarıyla vedalaşacağını belirtmişlerdi. Artık Duffer Kardeşler’den diziyle ilgili bir yeni açıklama daha geldi.

Dördüncü dönemi öbür dönemlerden hem bütçe olarak daha değerli hem de daha uzun olan dizinin, yeni gelecek final döneminin daha kısa olacağı belirtildi.

Happy Sad Confused isimli podcast’e konuşan Ross ve Matt Duffer kısımların birçoklarının geçen dönem olduğu üzere uzun olmayacağını açıkladı. Lakin tekrar de dizi finalinin uzun metrajlı bir sinema üzere olabileceğinin de sinyalini verdiler: “2,5 saatlik yalnızca bir kısmımız olacak.”

Dizinin 2024 yılında son dönemini yayınlamasıyla final yapması bekleniyor. Duffer Kardeşler daha evvel tüm öykünün en başından beri aşikâr olduğunu da belirtmişti.

Ayrıca fenomen dizi, bu dönemiyle eski bir müziğin da tekrar parlamasını sağladı. Dizide çalan Kate Bush’un 1985’te çıkan “Running Up That Hill” isimli müziği dizi sayesinde yine müzik listelerinin doruğunda yer almaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.