Son dakika… İsveç’teki terör propagandasıyla ilgili Çavuşoğlu’ndan sert mesaj

‘İsveç’in NATO üyesi olması için somut adım görmek istiyoruz’ diyen Bakan Çavuşoğlu, İsveç’teki terör propagandasıyla ilgili de önemli mesajlar verdi. Çavuşoğlu, İsveç’teki son olay terörle mücadelede İsveç kanunlarının ve yetkililerin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor. Terör örgütü PKK İsveç’i rehin almış durumda.’ dedi.

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; Görüntüler önce sosyal medyada çıktı. Aslında belediye başkanı ve büyükelçimiz beraberdi. Belediye başkanı böyle bir şey olmadı dedi, yetkililer haberlerinin olmadığını söyledi. Ama bugün İsveç polisi böyle bir olayın gerçekleştiğini söyledi.

Terörle mücadelede İsveç kanunlarının ve yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor.

Terör örgütü İsveç’in de ulusal çıkarlarını engelliyor. PKK destekçisi bir vekil var, İsveç hükümetini rehin almış, görüyoruz. PKK İsveç’i rehin almış durumda

NE OLMUŞTU?

Önce terör örgütünün köprüye sözde bayrağını astılar. Bu kez simge yapılarını terör propagandasına açtılar. NATO’ya katılmak için onay bekleyen İsveç’te terör yandaşları bir kez daha sahnede.

İsveç’in başkenti Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG’nin sözde bayrağı ve elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları projeksiyonla simge binalarına yansıtıldı.

Belediye binası ve kentin sembol binalarından Avicii Arena’ya yansıtılan ve 14 Haziran’da gerçekleştirilen terör gösterisinde örgütün sloganları da yer aldı. Türkiye son olarak NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in İsveç ve Finlandiya’nın adaylık süreciyle ilgili üçlü görüşme taleplerini PKK ve FETÖ üyelerini barındırdığı ve Suriye’nin kuzeyinde halen YPG’ye destek verdikleri gerekçe göstererek reddetmişti.

NATO’ya üye olmak isterken Türkiye’nin vetosuyla karşılaşan İsveç terörle mücadele yasasında değişikliğe gitmişti. 349 sayfalık yasa 1 Temmuz 2023’te ise yürürlüğe girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.