Sağanakların akabinde sıcak günler sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iddialara nazaran bugün de tesirini gösterecek olan sağanak yağış yarından itibaren gücünü kaybedecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonuna dair hava durumu iddialarını yayınladı, iddialara nazaran yağışlar bugün ve yarın da yer yer sürecek, pazar günü tesirini kaybedecek. Yağışların tesirini yitirmesiyle birlikte sıcaklık kıymetleri yükselişe geçecek ve yazın bunaltıcı günleri geri dönecek. Yağışlar gelecek hafta mahallî olarak vakit zaman kendini gösterecek.

YAĞIŞLAR BUGÜN DE ETKİLEYECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey, iç ve batı bölümleri kesimli yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç bölümleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı vilayetlerinin iç kısımları lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç bölümleri ile Eskişehir etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.