Nottingham Forest, Ferdi Kadıoğlu için devrede

Premier Lig’in yeni ekibi Nottingham Forest, Fenerbahçe’nin genç yeteneği Ferdi Kadıoğlu’nu tekrar gündemine aldı. Bu dönem A Ulusal Kadro’ya kadar yükselen yıldız futbolcu, İngiliz devinin listesinde zirvelerde yer alıyor.

Geçtiğimiz ocak ayında, mukavelesinin bitmesine 6 ay kala Ferdi’ye ön mukavele imzalatmak isteyen İngiliz kulübü, Fenerbahçe’nin ulusal futbolcuyla 4 yıllık yeni sözleşme yapması üzerine istediğini başaramamıştı.

Ancak Nottingham Forest Teknik Yöneticisi Steve Cooper’ın, Ferdi Kadıoğlu’nun transferini çok istediği ve bu yaz da 22 yaşındaki futbolcuyu takımına katmak için gayret sarf edeceği öne sürüldü.

“Fenerbahçe’nin paraya muhtaçlığı var”

Akaşam’ın İngiliz basınına dayandırdığı haberde; “Her ne kadar Ferdi Kadıoğlu sarı-lacivertlilerin değerli bir kesimi olsa da teknik yönetici Jorge Jesus’un yeni bir kadro oluşturabilmesi için Fenerbahçe’nin paraya gereksinimi var ve bu durum da Hollanda doğumlu oyuncunun Nottingham’a transferini kolaylaştırabilir.” sözlerine yer verildi.

“17 milyon eurodan aşağısı olmaz”

Nottingam Forest’ın Premier Lig’den gelen 200 milyon sterlinle güçlü bir takım kurmak istediği ve Ferdi Kadıoğlu için gözünü karartabileceği belirtti.
Haberin devamında, Fenerbahçe’nin Ferdi Kadıoğlu’nu astronomik bir sayı gelmediği sürece satmayı düşünmediği ve ulusal futbolcu için 17 milyon euro istediği belirtildi. Bunun yanında, İngiliz kulübünün bu fiyatı ödeyebileceği tabir edildi.

“Modern bir kanat oyuncusu”

Haberde, Nottingham Forest’ın sol beki Max Lowe’un kiralık mukavelesinin sona erdiği ve Sheffield United’a döndüğü, bu nedenle Premier Lig’in yeni temsilcisinin en az bir sol beke gereksinimi olduğu söz edilirken, Ferdi Kadıoğlu için de “Kadıoğlu, sahanın her iki tarafında da tehdit oluşturuyor. Oyunun atak tarafında dripling ve asist yapmayı seven çağdaş bir kanat oyuncusu.” yorumunda bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.