Kemal Sunal’ın amcası olduğunu iddia etmişti! ‘Ali Sunal bilmez mi amcası kim?’

Kendisini Kemal Sunal’ın amcası olarak tanıtan Halit Sunal adından bir yönetmenin, iki yıl önce Düzce’de ‘Cennet Kuşları’ ismi ile çekim yaptığı filmde emekleri karşılığında para vermesi gereken esnafa fatura kestiği, böylece köy halkını yapım şirketine borçlu göstererek dolandırdığı iddia edilmişti.

“BİZİM BU İSİMDE BİR AMCAMIZ YOK”

3 Temmuz 2000 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, “Hakkımda bir daha konuşma, son uyarım! Kanala çıkarım, Türkiye yüzünüze tükürür” şeklinde bir mesaj aldığını belirterek, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ gerekçesiyle Halit Sunal hakkında şikayetçi oldu. Ünlü oyuncunun, “Bizim bu isimde amcamız yok. Babam üzerinden bu tip olayların yapılması bizi derinden üzüyor” açıklamasıyla haberleri yalanlaması, ‘Beyaz Magazin’ masasında konuşuldu.

“GERÇEKTEN BÖYLE BİR AKRABA VAR MI?”

Bilal Özcan, “Çok benziyor adam. Adamın yaptığına katılmak mümkün değil. Benim aklıma şu geliyor; görüşemeyen akrabalar vardır, yok sayılan, kötü huylu. Gerçekten böyle bir akrabanı var da, yok mu sayıyorsunuz merak ediyorum. Ben Ali Sunal’a röportaj yapmıştım, ‘Babamın izindeyim’ diye başlık koymuştuk. Ertesi gün bana telefon açmıştı, ‘Bu nasıl haber? Siz beni nasıl babamla yazarsınız? Ben başka bir insanım. Ben babamın gölgesinde miyim?’ demişti. Aynen böyle. Belki babasının gölgesinde olmadan, ayrı bir sanatçı olarak kendini kabul ettirmeye çalışıyor, yüzde yüz ondandır. Ben de çok üzülmüştüm, daha sonra da bir daha görüşmek istemedim” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BİR İSMİN OĞLUYSAN HERKES ANACAK”

Bu sözler üzerine büyük şaşkınlık yaşayan Didem Delen, “Ali Sunal’ın kendince bir kariyeri var, kabul. Ama ‘Beni babamla yan yana anmayın’ ne demek? Böyle büyük bir ismin oğluysan herkes anacak. Ünlü isimlerin çocukları her zaman babaları veya anneleri ile anılıyor. Bundan neden şikayet etsinler? Sonuçta o yüzden varlar, bunu kabul etmek lazım. Ayrıca Ali Sunal bilmez mi amcası kim, böyle bir amcası var mı? ” dedi.

“BU NASIL CAHİLLİKTİR!”

Halit Sunal’e tepki gösteren Pınar Eliçe ise şu ifadeleri kullandı:

Her benzeyen amcası mı oluyor? Öyle olsa bu kadar inkar edilmez. Velev ki akrabası diyelim. Bu nasıl cahilliktir ki, bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür ki, bu nasıl bir hadsizliktir ki birisinin büyük emek verip, üstüne leke bile getirmediği soyadını bu şekilde harcayabilir. İtibar sokakta bulunan bir şey değil. Bu hayatta tahammül edemediğim en önemli şeylerden birincisi emek hırsızlığı, ikincisi de dolandırıcılardır. Senin bunca yıl kurduğun kariyeri gelsin birisi hadsizce yıkmaya çalışsın! Bu doğru değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.