Kağıthane’deki yokuştan minibüsüyle inen şoför zikzak çizdi

İstanbul Kağıtane’nin Hürriyet Mahallesi’nde ilerleyen 34 YNN 69 plakalı kapalı kasa minibüsle seyreden Gökhan Akça, (33) dik bir yokuştan aşağıya inmek istedi.

Sürücü yokuşu inmeye başladığı esnada frenler tutmayınca minibüs denetimden çıktı. Şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybeden minibüs yokuştan zikzak yaptıktan sonra evvel duvara akabinde da sokaktaki araçlara çarparak durabildi.

İHA’nın transferine nazaran, ortalığın karıştığı kazada sokakta çocukların olmaması sonucu faciadan olmazken, şoför Akça ise yaralandı.

Yaralı halde telefonunu kurcaladı

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Sıhhat takımları olay yerine beklenildiği esnada şoför Akça, yerde yatarken cep telefonuyla yakınlarını aradı.

Yaşadığı kazaya anlatan Akça akabinde bir müddet telefonla oynadı. Sıhhat gruplarının birinci müdahalesinin akabinde yaralı, ambulansla hastaneye kaldırarak tedavi altına alındı.

‘Yokuş kapatılsın’ tepkisi

Öte yandan, polis takımları de kazayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu. Vatandaşlar ise yokuşun trafiği kapatılmasını isteyerek reaksiyon gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda da yokuştan birçok maddi ve yaralanmalı trafik kazalarımın yaşandığı bilgisine ulaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.