İngilizler Acun Ilıcalı’nın İngiltere’de yaşayacağı konutları sıraladı

Bir mühlet evvel İngiliz futbol kadrosu Hull City’i alan medyacı Acun Ilıcalı, İngiliz kamuoyunun gündeminde… Hull City’deki mahallî medya, kulübe yakın bir yerde yaşamak istediğini söyleyen Ilıcalı’nın satın alabileceği ya da kiralayabileceği meskenleri sıraladı.

İngiliz futbol grubu Hull City’i satın alan Acun Ilıcalı’nın İngiltere’de nerede yaşayacağı, lokal medyanın birinci gündem unsuru oldu…

Ilıcalı’nın bir mühlet evvel “büyük ailesi” için kulübe yakın bir mesken satın almak ya da kiralamak istediğine dair haberlerin çıkması sonrasında lokal medya da mesken arayışına başladı. Hull Daily Mail Gazetesi, “Ilıcalı’nın mesken diyebileceği 7 Hull gayrimenkulü” başlığını kullanarak kalabalık aile için seçenekleri sıraladı.

Ilıcalı’nın 4 çocuğu olduğuna dikkat çeken mahallî medya bu sebeple 6 ya da 7 yatak odalı bir konutun ülkü olduğunu aktardı. Spor kulübünün tesislerine yakın bir yer arayan Ilıcalı ile ilgili, “Rightmove’a bakmak Ilıcalı ailesi için ülkü bir yer ama çocuklar için büyük bir alana gereksinim duyması onu kısıtlıyor. Ya biraz daha uzaktan bakacak ya da restore edecek evi” denildi.

10 MİLYON TL’LİK GARAJLI EV

Harbour Way, Victoria Dock’ta yer alan bir meskeni öne çıkaran lokal medya, yapının ayrıntılarını da paylaştı.

Makalede, “Acun, bu meskenin görünümünü beğenecektir. Toplamda 6 odası var ve dört araçlık özel bir garajı var. Bu Hull City’nin sahibi için kâfi olur. Bu meskenin fiyatı 480 bin sterlin (yaklaşık 10 milyon TL).

BAHÇELİ EV

Acun Ilıcalı’nın 7 yatak odalı bir binayı satın alabileceğini aktaran İngiliz medyası bu yapının şu an bir otel olarak işletildiğine de dikkat çekti.

Ilıcalı’nın alabileceği bir gayrimenkul şu an bir otel olarak işletiliyor.

3 katlı binanın gerisinde zımnî bir de bahçe bulunuyor.

Acun Ilıcalı’nın alabileceği binalardan birinin art bahçesi de bulunuyor.

475 bin sterline satışta olan binanın gerisindeki bahçede futbol oynanabileceği de belirtiliyor.

KAPALI YÜZME HAVUZLU MALİKANE

Acun Ilıcalı’nın bütçeyi artırarak çok daha büyük ve lüks bir mesken satın alabileceğine dikkat çeken İngiliz medyası, devasa bir kompleks olan Catfoss Lane’deki arsayı ve binayı öne çıkardı.

Lüks malikanenin geniş bekleme alanları olması dikkat çekti.

6 yatak odası, 6 salon, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu ve 6 araçlık bir otoparkı bulunan bina 1.4 milyon pounda satışta.

Yapının geniş dinlenme alanları ve bekleme salonları hasebiyle futbol kadrosuyla yapılacak toplantıların burada gerçekleşebileceği de öne sürüldü.

KENDİ GOLF ALANI BİLE VAR

Acun Ilıcalı’nın Enholms Lane’de dev bir kır meskeni satın alabileceğini yazan İngiliz medyası, bunun düşük bir ihtimal olduğuna dikkat çekti. Hull Daily Mail gazetesi, bu gayrimenkulün futbol grubunun tesislerine uzak olduğuna dikkat çekti.

Lüks malikanenin kendine ilişkin bir golf alanı da var.

Rustik Viktorya devrine ilişkin olan binanın kendine ilişkin bir golf alanı da bulunuyor. 12 yatak odalı meskenin fiyatı ise 1.5 milyon pound.

ESKİ HUZUREVİNİ Mİ ALACAK?

Ilıcalı’nın 14 yatak odalı eski bir huzurevini satın alma ihtimali de bulunuyor… 495 bin pounda satışta olan binanın onarım müsaadesi bulunuyor ve meskeni satın alacak kişi bu dev yapıyı bir aile konutuna çevirebilir.

Binanın bir periyot huzurevi olarak işletildiği belirtildi.

İngiliz medyası bu binanın büyük bir potansiyeli olduğunu aktarırken bu meskenin bedelini katlayabileceğini yazdı.

KULÜBE YAKIN VE SESSİZ

450 bin pound ile 500 bin pound ortasında alıcı bulması beklenen konut Hull City’nin idman tesislerine yakınlığıyla öne çıkıyor. Irmak kenarında yürüyüş yapılabilecek meskenin garajı ve oyun salonu da bulunuyor.

Bu müstakil meskenin daha sessiz ve sakin bir muhitte olduğu belirtildi.

6 yatak odalı meskenin başka seçeneklere nazaran daha sessiz ve sakin bir muhitte olduğu da belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.