Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, muhalefetin seçimler için ortaya koyduğu vaatleri eleştirdi

AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’deki çalışmalarına devam ediyor.

Bakan Nebati, “Bitlisliler Buluşması”nda konuşarak,iyi işler yapmayı şiar edinmiş ekip olduklarını belirtti ve ekonomi alanında yapılan çalışmaları aktardı.

Tek işlerinin hizmet etmek olduğunu dile getiren Nebati, muhalefetin kavga ve gürültüyle siyaset yaptığını savundu.

Kılıçaroğlu’na da eleştiri getiren Nebati, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde siyasetimizi hizmetle taçlandırıyoruz. Siyasetimizi taçlandırırken sloganlarımızın ne anlama geldiğini bilerek yürüyoruz.” ifadesini kullandı.

“Vize için ülkenin kaderini teslim edecek kadar zavallısın”

Bakan Nebati, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek, seçimler için ortaya konulan vaatleri şöyle eleştirdi:

Bunlar ne diyor? ‘Ben, vizeyi kaldıracağım ama Doğu Akdeniz’i terk edeceğim’. Vize için ‘Güney Kıbrıs’ı hemen tanıyacağım’. Oldu paşam. ‘Ben hemen ne gerekiyorsa onu yapacağım ve ekonominin kasasını da IMF’ye teslim edeceğim’. Kusura bakma. Ülkeyi sen peşkeş çekeceksen bunu herkes yapar ama senin gibi ezik yok. Bir vize için bir ülkenin kaderini, bekasını teslim edecek kadar zavallısın.

Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam

Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ettiklerini belirten Nebati devam etti:

Faizleri düşürdük, dünyanın en büyük iki küresel krizini bu sayede kazasız belasız atlattık. Depremi bu ülkeye hissettirmedik. Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ediyoruz. İşsizliği düşürdük. Faizleri düşürdük, döviz kurlarında oynaklığı kaldırdık. Döviz kurlarının oynaklığıyla enflasyonla mücadelemizi de kontrol altına aldık. Türkiye’de tüm paydaşlarının gözlerinin içine baka baka soruyorum sana; faizleri artıracak mısın, artırmayacak mısın? Aylardır bunu doğrudan sormama rağmen cevap vermiyorlar. Niye? Çünkü biliyorlar ki şu anda Türkiye’deki herkes faiz artırımına karşı. Biliyorlar ki ‘Ben faiz arttıracağım.’ dedikleri anda bu ülkede iş yerlerini, fabrikaları iflas ettirecek kadar ekonomiyi küçültecek tedbirleri almak demek olduğunu. Biliyorlar ki faiz artırılırsa büyümenin küçülmesiyle işsizliğin artacağını. Onun için asla söylemiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir