Ersun Yanal’dan, Adil Rami’nin kelamlarına yanıt

Deneyimli teknik yönetici Ersun Yanal, Fenerbahçe’de birlikte misyon yaptığı Fransız futbolcu Adil Rami‘nin açıklamalarına karşılık verdi.

Yanal, Rami’nin “Fenerbahçe dönemimde, oynamak için hocaya yakın menajerle çalışmam söylendi. Neden diye sorduğumda, Türk bir menajer ile çalıştığın vakit bu primin teknik yönetici ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi” sözlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

“DOĞRUNUN KALESİ YIKILMAZ”

“Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ersun Yanal, “Adil Rami’nin bir menajerle yaptığı görüşmeyi “TANIK OLMUŞ GİBİ” anlatması ve kimi medya kuruluşlarının da bunu “GERÇEK” kabul ederek kullanması, ne yazık ki Türk futbolu ve spor gazeteciliğinde geldiğimiz noktanın kısa özeti. İşini gerçek manada yapan tüm spor gazetecisi işçilerini bir yana bırakarak haykırıyorum. DOĞRUNUN KALESİ YIKILMAZ, sakın unutmayın…” tabirlerini kullandı.

“YASAL HAKLARIMI KULLANACAĞIM”

Yasal haklarını kullanacağını belirten Yanal, “Adil Rami başta olmak üzere, bu açıklamaların gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi var mı diye araştırma zahmetine bile katlanmayan herkese karşı TÜRK TEKNİK YÖNETİCİLER ismine yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım. Umarım, bizi temsil eden kurumlar da kabuğundan çıkarak seslerini çıkarır ve yanımızda yer alır” kelamlarını kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.