Erman Toroğlu: Mesut Özil, İsmail Kartal’a Almanca küfür etti

Konyaspor ile 20 Mart’ta İstanbul’da oynanan maçın akabinde Ozan Tufan’la birlikte takım dışı bırakılan Mesut Özil, geçen müddet zarfında kadrodan başka çalışmıştı.

Bu müddet zarfında menajeri Erkut Söğüt, yıldız futbolcunun iki yıllık mukavelesi olduğunu, öbür bir kadroya gitmeyeceğini ve Fenerbahçe’de kalacağını belirtmişti. Dünyaca ünlü futbolcu da sarı-lacivertli ekipte keyifli olduğunun vurgusuna yaparak kontratının devam ettiğine dikkat çekmişti.

“MESUT, İSMAİL KARTAL’A ALMANCA KÜFÜR ETTİ”

Sabah Gazetesi muharriri Erman Toroğlu, Mesut Özil’in takım dışı kalmasına sebep olan olay ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.

Toroğlu’nun değerlendirmesi şu formda:

“Fenerbahçe’de Ali Koç devri başlıyor, sonra da futbolcu ve teknik adam kıyımı… Ne vakte kadar; İsmail Kartal’a kadar. Kartal, Fenerbahçe çocuğu… Hiç kimsenin Fenerbahçe’ye ziyan vermesini istemeyen bir isim. Alanda çok maçını yönettim. Dikdörtgenin içinde pırıl pırıl biriydi. Nahoşluk ve çirkeflik yapmazdı. İnsanları saha içinde daha düzgün anlıyorsunuz. Sizi hakem olarak satıyor mu, gerinden hareket yapıp, seyirciye maksat mi gösteriyor, yoksa başını eğip futbol mu oynuyor? İsmail Kartal başını eğenlerdendi. Fenerbahçe, Konya ile oynuyor, 1-0 mağlup… Soyunma odasına gidiyorlar, Mesut Özil dahil iki futbolcuyu oyundan alıyor İsmail… Bunun üzerine Mesut elindeki ayakkabıyı yere fırlatıp Almanca küfür ediyor. Bu hareketi İsmail’e gerçek yapınca Ozan da Mesut’tan yana hal alıyor. İkinci yarı Fenerbahçe alanda futbol hengamesi verip, çatır çatır oynayarak maçı kazanıyor. Bu; Mesut Özil’in terbiye noksanlığına Ozan’ın dahil olması, başka futbolcuların ise olaya reaksiyon gösterip teknik yöneticinin yanında olmaları… Bitmiyor… İsmail Hoca, Lider Koç’a olayı anlatıyor, aldığı karşılık 10 numara; ‘Ne istiyorsan onu yap, ne karar alırsan yanındayım’. O saatten sonra Fenerbahçe, Fenerbahçe üzere oynuyor. İsmail’in de yaptığı hakikat, ona sahip çıkan Ali Koç’un yaptığı da.. Grup ligi ikinci tamamlıyor. Genele bakınca İsmail Kartallı Fenerbahçe, ikinci yarının önderi oluyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.