Engin Altay: Sabitleyeceksen besinin, mazotun fiyatlarını sabitle

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Gündeme ait açıklamalarda bulunan Engin Altay’ın gündeminde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıkladığı kira fiyatlarındaki artış oranının sonlandırılması düzenlemesi vardı.

“Bu hem konut sahibini, hem de kiracıyı mağdur eder”

Engin Altay konuşmasında,20 yıllık beton iktisadının iflasının dokümanıdır bu. Yabancıya konut satışının Türkiye’de kiracı konut sahibi alakasını getirdiği noktanın dokümanıdır. Bu tablo, hem konut sahibini hem kiracıyı mağdur eden bir tablodur.

“Doğalgazı sabitle, mazotu akaryakıtı sabitle”

Şimdi, Erdoğan bir şeyi sabitleyeceksen bırak vatandaşın sahip olduğu konutun, iş yerinin kirasını sabitlemek için kanun çıkarmayı; sen kendi yaptığın artırımları sabitle. Doğalgazı sabitle, mazotu akaryakıtı sabitle, elektriği sabitle ve bu tartışmalar, Türkiye’de hiç yapılmasın. dedi.

“Bu savaş halinde olabilecek işlerdir”

Altay konuşmasının devamında “Doğalgazdan gübreye, elektrikten akaryakıta fevkalâde yüzde 400’lere bulan artırımları yapıyor. Burada sabitleme aklına gelmiyor. Vay efendim 2023 Temmuz’a kadar kira artışlarını yüzde 25’te sabitleyeceğiz diyor. Bu savaş halinde olabilecek işlerdir. Lakin Türkiye’de benim bildiğim bir savaş hali yok. Hal böyleyken bu sabitleme mantığı, kendi kusurunu, kendi kabahatinin bedelini konut sahiplerine çektirme mantığıdır.ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.