Emre Belözoğlu’ndan Beşiktaş taraftarının reaksiyonuna karşılık

Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, Beşiktaş maçında tribünlerden kendisine yükselen reaksiyon hakkında konuştu.

Spor Toto Harika Lig’in 6. haftasında Beşiktaş’ı deplasmanda 1-0 yenerek ligdeki 5. maçında da gol yemeden 2. sıraya çıkan Başakşehir’de teknik yönetici Emre Belözoğlu, maçın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karşılaşmanın son anlarında hakeme itirazları nedeniyle Beşiktaş taraftarlarının yansısını çeken Belözoğlu, husus hakkında “Beşiktaş stadında çok top oynadım. Burada bana aslında çok reaksiyon gösterdiler. Reaksiyonun son dakikalarda geriye çekildik diye reaksiyon olduğunu düşünmüyorum. 17-18 yaşından beri hak etmediğim tenkitlere ve sevgiye maruz kaldım. Ben işimi yapacağım, Allah müsaade verirse de futbolcu kadar teknik adamlıkta da başarılı olmaya çalışacağım” yorumunda bulundu.

KAZANDIKLARI MAÇI DEĞERLENDİRDİ

“Genel çizgileriyle karşımızda çalıştığımız, bildiğimiz bir oyun oynayan bir kadro vardı.” diye konuşan Emre Belözoğlu, şunları söyledi:

“Beşiktaş’ın yüksek pas tertibi olmamasını karşın, direkt oyunu tercih eden, çabucak hemen her yerden orta yapan bir formasyonu var. Ligimize baktığınızda çok tesirli iç saha maçları oynadılar. Biz topun bizde kalmasını, geçişi de çalıştık. Pas tercihlerimiz biraz daha uygun olsaydı, daha rahat edeceğimiz bir skorla dereye girebilirdik. Traore’nin attığı golden evvel, birinci yarıda daha kolay durumda golü kaçırdı. Kenarlara inip birebir oynamak istedik. Kimi oyuncularımızın performansı beklediğimizin altında kalınca oyunun belli kısımlarında Beşiktaş bize üstünlük kurdu. Birkaç net konuma girdi. Kazanmak memnun ediyor, kazanmayı alışkanlık haline getirmek, bu türlü bir oyuncu kümesiyle çalışmak benim üzere genç bir teknik adam için değerli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.