‘Ekrem İmamoğlu balık keyfi yaptı’ denilmişti fotoğrafın çekildiği Sarıyer Balıkçısı konuştu

İSTANBUL’da dün kar çilesi yaşarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer’deki Balıkçı Kahraman isimli restoranda misafirleriyle yemek yediğini iddia edilmişti. Sosyal medyayı karıştıran iddiaya ilişkin işletme yetkilisinden açıklama geldi. Balıkçı ‘erken kapattık’ diyerek yalanlarken, Ekrem İmamoğlu ve İBB Sözcüsü Murat Ongun’un sessizliği bu açıklamayı inandırıcılıktan yoksun kıldı.

İki gündür İstanbul’da süren kar yağışı ve fırtına nedeniyle megakentte hayat durma noktasına geldi. Etkili olan yoğun kar yağışının kent trafiğini olumsuz etkilemesi nedeniyle yollarda kalanlar evlerine yürüyerek dönmeye çalıştı. Ana arterlerin kilitlendiği saatlerde sosyal medyaya düşen bir fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı. İstanbul’da trafik durma noktasına geldiği akşam saatlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ailesiyle birlikte Sarıyer’deki bir balıkçıya gittiği iddia edilmişti. 

Fotoğraf sosyal medyada hızla yayılırken İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan gelen açıklama da tepki çekmişti. Murat Ongun twitter hesabından “İstanbul’da olağanüstü bir kar yağışı ve olağanüstü bir mücadele var. Böyle zamanlar “trol” ordularının ekmek teknesidir. Tüm kamu kurumları ve belediyelerimiz var gücüyle mega kentte çalışıyor. Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı.” ifadelerini kullanmıştı.

Restoran kapalıydı, fotoğraf geçmiş zamana ait
Aykırı’dan Beraz Temiz’in görüştüğü Balıkçı Kahraman yetkilileri, iddiaları yalanladı ve fotoğrafın eski tarihli olduğunu öne sürdü. Restoran yetkilileri, dün akşam hava koşulları nedeniyle erken saatte kapattıklarını iddia ederek, “Çıkan haberler yalan. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dün buraya gelmedi. Fotoğraf geçmiş bir zamana ait. Biz, zaten dün kar yağışından dolayı restoranı erken kapattık.” dediler. 

İMAMOĞLU VE MURAT ONGUN NİYE SESSİZ KALDI?

Balıkçı açıklama yaparken söz konusu fotoğrafa ilişkin İBB Sözcüsü Murat Ongun ve iddiaların odağındaki Ekrem İmamoğlu’nun sessiz kalması dikkat çekti. Bu da balıkçının açıklamasının inandırıcılığını sorgulattı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.