Efsane Geri Dönüyor! Winamp Yakın Zamanda Android ve iOS Kullanıcıları ile Buluşacak

Müzik dünyasının efsanevi ismi Winamp, geliştiricileri tarafından modern bir tasarım ve yenilikçi özelliklerle yeniden hayat buldu. Geliştiriciler, Winamp’ın yeni versiyonunun kullanıcılarına sunduğu eşsiz deneyimi ve modern tasarımıyla, müzikseverlerin kalbini yeniden kazanmayı hedefliyor.

On yıl önce uygulama mağazalarından kaldırılmıştı

Bir dönemin en popüler medya oynatıcısı, yenilenmiş versiyonuyla mobil kullanıcılara sunuldu. Hem Android hem de iOS için geliştirilen uygulama, kapalı beta test aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı. Winamp, on yıl önce sessiz sedasız Play Store’dan çekilmişti.

Yeni özellik: Fanzone

Fanzone, bağımsız sanatçılara, hayranlarıyla etkileşime geçip doğrudan ürün satabilecekleri bir platform sunuyor. Bunun yanı sıra akış hizmeti için şarkı arşivlerini barındırma imkanı da sağlıyor. Hayranlar, sevdikleri sanatçının müziğini dinlemek için aylık 1 dolar ödeme yapabiliyorlar.

Hedef 250 milyon kullanıcı

Winamp’ın orijinal geliştiricisi Nullsoft, yakın zamanda Radionomy’nin tarafından satın alınmış ve Llama Group’un bir parçası haline gelmişti. Radionomy’nin ilk hedefleri arasında Winamp kullanıcı tabanını 250 milyona çıkarmak yer alıyor. Uygulamanın geri dönüşünün hem masaüstü hem de mobil müzik endüstrisinde nasıl bir etki yaratacağı ise büyük bir merakla bekleniyor. Winamp, tam sürümü ile önümüzdeki günlerde mağazalardaki yerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx