Eczane çalışanlarını mevtle tehdit eden kuşkulu tutuklandı

Ataşehir’de annesine yanlış adres verildiği argümanıyla eczanedeki çalışanları mevtle tehdit edince gözaltına alınan kuşkulu, “tehdit” kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde bir eczanede meydana gelen olayda teze nazaran nöbetçi eczaneyi arayan annesine yanlış adres söylenmesi üzerine saldırgan bir tutumla eczaneye gelen şahıs, eczane çalışanlarına tehdit ve hakaretler yağdırarak, içeride bulunan bilgisayara yumruk attı.

Reçetesini vererek ilaçları isteyen kuşkulu E.T., eczanede bulunan başka vatandaşların sakinleştirmeye çalışmasına karşın eczane çalışanlarına tehditler savurarak küfürler etmeye devam etti.

“SENİ ÖLDÜRÜRÜM”

Eczacı bayanın “Polisi arayın” kelamları üzerine ise kuşkulu, “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin, haberlerde gördüklerinize benzemem” diyerek tehdit etti. Olayın akabinde Eczacı Ayşenur Ören’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde kuşkulu E.T. gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne gönderilen kuşkulu, savcılıktaki sorgusunun akabinde ‘tehdit’ hatasından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

“ÇOK PİŞMANIM”

Şüpheli E.T. hakimlikteki sorgusunda, “Annem aradı beni, ilaç almaya gitmişti. Ağlayarak konuşuyordu. Kendisini yanlış yönlendirdiklerini söyledi. Meskene de halsiz gelince, ‘Tamam ben ilacını alırım’ dedim. İlacı almaya gittim. Annemi neden yanlış yönlendirdiklerini sordum. Olaydan ötürü pişmanım. Özür dilemeye de gidecektim. Antidepresan tedavisi görüyordum. Çok pişmanım. Affettirmek için elimden geleni yapmaya çalışırım. Babam kucağımda öldüğü için anneme düşkünüm. Annemi o formda görünce dayanamadım. Ben birini incitecek bir insan değilim. Ettiğim küfürlerden ötürü da özür dilerim” dedi.

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, söz süreçleri tamamlanan şüphelinin “tehdit” kabahatinden tutuklanmasına karar verdi. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.