Beşiktaş’ta 82 yaşındaki kadın tekerlekli sandalyesiyle oy kullandı

Beşiktaş’ta 82 yaşındaki bir kadın tekerlekli sandalyesiyle oy vermeye geldi. Yaşlı kadın oyunu kullandıktan sonra, “Hangisi hayırlısı ise Rabbim onu nasip etsin” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi tüm yurtta saat 08.00’de başladı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları okullara gitmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandıkların kurulduğu yerlerden biri de Beşiktaş’taki Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Okulda oy kullananlar arasında en çok dikkat çeken ise tekerlekli sandalye ile gelen 82 yaşındaki Sultan Küçük oldu. Küçük, seçimlerin ülke için hayırlı olmasını dileyerek, “Rabbim hayırlısını nasip etsin, ne diyeyim yavrum. Hangisi hayırlısı ise Rabbim onu nasip etsin. İnsanlar ayırt edilmez” dedi ve henüz oy kullanmamış vatandaşları da sandıklara davet etti.

74 yaşındaki seçmen gözyaşlarına hakim olamadı

Oy kullanmaya tekerlekli sandalyeyle gelen bir başka vatandaş Semra Olcay ise, “Oyumu kullandım, şerefle kullandım. 74 yaşımdayım. Bu, bizler için çok önemliydi. Her şey vatanım, milletim için” diye konuştu. Olcay’ın konuşurken gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir