Altınordu, İzmir derbisinde keyifli bir maç izletmek istiyor

Altınordu teknik yöneticisi Ufuk Kahraman, muhabirlere yaptığı açıklamada, ligin birinci 5 haftasında birçok grubun istediği form seviyesini yakalayamadığını söyledi.

Altınordu olarak şimdi ferdî performanslarının gelişmediğini fakat grup oyununu 90 dakikaya yaymaya çalıştıklarını belirten Kahraman, “Bu, istediğimiz skorlara yansımadı. Oyunun muhakkak kısımlarında oyuna hakim olurken başka kısımlarında düştüğümüz anlar oldu.” diye konuştu.

Son oynadıkları Pendikspor müsabakasında 28 konum teşebbüsünden yalnızca beşini üçüncü bölgede olumlu kullanabildiklerini, bunun çok düşük bir oran olduğunu belirten Kahraman, önlerinde Göztepe maçı olduğunu, buna nazaran hazırlıklarına devam ettiklerini lisana getirdi.

 “Keyifli bir maç izleteceğimizi düşünüyoruz”

Göztepe’nin taraftar gücünün herkes tarafından bilindiğini kaydeden Kahraman, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Taraftar baskısı çok yüksek. Altınordu da sistem kadrosu. Elimizden geldiği kadar bu sistemi bozmadan bu ideolojiye uygun bir formda çalışıyoruz ve ona nazaran idmanlarımızı planlıyoruz. Göztepe’nin güçlü yanlarını, eksik yanlarını biliyoruz. Ona nazaran çalışmalar yapıyoruz. Tabi ki maç anındaki atmosfer, oyuncunun ferdî performansını olağan ki etkiliyor. Bu açıdan maç oyuncuların ferdi olarak düzgün bir performans sergilemesi için çok hoş bir atmosfer olacak. Altınordu kadrosu o atmosferde düzgün bir futbol oynayan bir takım. Bundan evvelki maçları, yılları hatırlarsınız. Keyifli bir maç izleteceğimizi düşünüyoruz.”

Pendikspor maçında sakatlanan Ahmet İlhan’ın MR’ının çekildiğini ve korktukları üzere bir sakatlığın olmadığını kaydeden Kahraman, oyuncunun durumunun maçtan evvel yapılacak denetimlerden sonra belirli olacağını söyledi.

Hüseyin Eroğlu’dan sonra misyona gelmesi

Kahraman, uzun müddet kadronun başında kalan Hüseyin Eroğlu’dan sonra misyona gelmesiyle ilgili de şöyle konuştu:

“Yaklaşık 11 yıldan beri bu kulüpteyim. Hüseyin hocamdan sonra bayrağı devraldım. Esasen her vakit uyguladığımız bir sistemimiz var fakat biz buna tuğlaları ekleye ekleye o temelin üstüne geliştirmeye çalışıyoruz. Ferdî olarak da futbolcuyu geliştirmekten, futbolcuya misyonlar yükleyerek onun oyun içerisindeki performansını arttırmaktan yanayım ve kurgularla ataklar yapmaya çalışan bir teknik adamım. Çok zorlanmadım ancak sorumluluklarım arttı. Hem saha içi hem saha dışı, bunun farkındayım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.