Adil Rami’den Türk menajer açıklaması

Bir periyot Üstün Lig grubu Fenerbahçe forması giyen Fas asıllı Fransız savunma oyuncusu Adil Rami, bir programda Türkiye’de oynadığı vakitleri kıymetlendirdi.

Rami, Türk bir menajer ile ortasında geçen enteresan diyalogu anlattı.

Adil Rami, ”Teknik yönetici beni oynatmıyordu. Bekliyorum, bekliyorum… 1 defans oyuncusu sakatlandı. Daha sonra ikincisi sakatlandı. hiyerarşide üçüncü stoper oyuncusu bendim. Bir vakit sonra grupta sağlam savunma oyuncusu kalmadı. Kendime artık sıra bende oynayacağım dedim. Bu sefer ise 6 numarayı geriye çekti.


“Kazanıyoruz neden savunma oyuncusu alıyorsun oyuna?”

Neden bu türlü olduğunu çözmeye çalışıyorum. İdmanlara devam ediyorum. Birgün ekibin bir numaraları stoperi benimle birlikte yedek kulübesindeydi. Neden? Zira taraftar ıslıklamıştı. Kendisi de çok makus oynamıştı. Artık oynayamıyordu. Maçta 3-0, 3-1 yahut 4-1 öndeydik.75-80. dakika hakikat o savunma oyuncusunu oyuna aldı. Kazanıyoruz.niye savunma oyuncusu alıyorsun oyuna?” sözlerini kullandı.

“Türk menajer ile çalışırsan, primin teknik yönetici ile paylaşılır”

Nâfi Alpay’ın yaptığı çeviride Adil Rami, kendisiyle bir Türk menajer ortasında geçen konuşmayı anlattı. Rami, ”Birgün bir Türk menajer beni aradı ve Çin Ligi’nden âlâ bir teklif getirdiğini söyledi. O orta Çin’de olan Rennes teknik yöneticisi Bruno Genesio ile de bir görüşmem oldu. O menajer bana daha sonra ‘Fenerbahçe’de neden oynayamıyorsun biliyor musun?’ dedi. Neden diye sordum. ‘Çünkü menajerin kız kardeşin, yabancı birisi. Türk bir menajer ile çalışmalısın’ dedi bana.

Bu işlerin nasıl olduğunu bilmediğim için neden diye sordum. Bana mukavelemde belli sayıda maça çıkmam halinde 200, 300 ve 500 bin Euro üzere primler olup olmadığı sordu. Bende evet karşılığı verdim. ‘İşte bu yüzden oynamayacaksın’ dedi. Ne alaka diye sorduğumda ise Bir Türk menajer ile çalıştığın vakit bu primin teknik yönetici ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi.  O vakit birtakım şeyleri anladım ve futbolu bırakmayı düşündüm.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.