15 Temmuz şehitlerini gökyüzünde andılar

Sivas’ta 15 Temmuz şehitleri ve gaziler anısına Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü koordinesinde yamaç paraşütü atletleri tarafından aktiflik düzenlendi. Kent merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Bayrak Tepe’de düzenlenen aktiflikte atletler, şehit ve gazileri gökyüzünde andı. 8 atletin gerçekleştirdiği uçuşta, Türk bayrakları dalgalandırıldı. Hoş imajların oluştuğu aktiflik dron ile de görüntülendi.

“Şehit ve gazilerimizin anısına uçuş gerçekleştirdik”

Hava Sporları Federasyonu Sivas Vilayet Temsilcisi Mehmet Yalman, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına uçuş gerçekleştirdiklerini tabir ederek, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü münasebetiyle Sivas yamaç paraşütü atletleri olarak şehit ve gazilerimizin anısına uçuş gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da her 15 Temmuz’da hava müsait olduğu sürece bu uçuşlarımıza devam edeceğiz. Her vakit vatanımızın, milletimizin yanındayız” dedi.

“Her 15 Temmuz’da şehitlerimizi anmak için uçuşlarımızı gerçekleştireceğiz”

Yamaç paraşütü sportmeni Müttesir İşler, her 15 Temmuz’da şehitleri anmak için uçuşlarını gerçekleştireceklerini söyleyerek, “15 Temmuz şehitlerimizi anmak için Sivas yamaç paraşütçüleri olaraktan uçuşumuzu gerçekleştirdik. Hava mümkün olduğunca her 15 Temmuz’da şehitlerimizi anmak için uçuşlarımızı gerçekleştireceğiz. Türk bayraklarını sallandırdık. Türk bayraklarımız ile uçtuk” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.